Här läggs spelschema och resultat upp löpande för varje match och deltävling.

Tävlingsledningen tillsätter domare till samtliga matcher på Vaksala torg samt till alla matcher lördag och söndag.

Ändringar i spelschemat kan inträffa i samband med lottning för att placera Uppsala-lag på center court.

Swedish Beach Tour Uppsala

Match Klass Tid Lag Resultat
Fredag Vaksala torg:
1 D 12.00 Kirkor/Åhman Grate/Sjöström 1-2 (17-21, 21-15, 14-16)
2 D 12.50 Thurin/Thurin Åhsberg/Andersson 2-0 (21-9, 21-10)
3 H 13.40 Berg/Annerstedt Haaparanta/Johansson 2-0 (21-15, 21-12)
4 H 14.30 Helbig/Edgren Huitfeldt/Buskhe 2-0 (21-12, 21-17)
5 H 15.20 Johansson/Palm Fors/Sigfidsson 2-1 (25-23, 18-21, 16-14)
6 H 16.10 Tholse/Molin Montas/Ruth 2-0 (21-15, 21-11)
7 D 17.00 Grate/Sjöström Thurin/Thurin 0-2 (5-21, 13-21)
8 H 17.50 Berg/Annerstedt Helbig/Edgren 2-0 (21-12, 21-17)
9 H 18.40 Johansson/Palm Tholse Molin 0-2 (15-21, 17-21)
Fredag Fyrishov 1:
10 D 12.00 Yoken/Simonsson Hellvig/Andersson 2-0 (21-15, 21-18) 1D: Aspirant, 2D: Lindström
11 D 12.50 Wikberg/Granberg Eriksson/Rådström 2-0 (21-15, 21-15) Hellvig/Andersson
12 H 13.40 Herrman/Simonsson Andersson/Brink 2-1 (19-21, 21-15, 15-12) Montas/Ruth
13 H 14.30 Norman/Lewin Nilsson/Frantzich 2-1 (17-21, 21-15, 15-12) Andersson/Brink
14 H 15.20 Tegenrot/Sundberg Karlsson/Bergman 2-0 (21-18, 21-13) Nilsson/Frantzich
15 H 16.10 Jonsson/Johansson Ström/Langryd 2-0 (21-15, 27-25) Karlsson/Bergman
16 H 17.00 Herrman/Simonsson Norman/Lewin 0-2 (18-21, 17-21) Ström/Langryd
18 H 17.50 Tegenrot/Sundberg Jonsson/Johansson 2-0 (21-16, 21-19) Norman/Lewin
Fredag Fyrishov 2:
19 D 12.00 Ögren/Wahlén Westin/Lindqvist 2-0 (21-9, 21-15) 1D: V. Jonsson, 2D: F. Sköldberg
20 D 12.50 Rydenberg/Tivefält Molneryd/Westerlund 2-0 (21-16, 21-17) Westin/Lindqvist
21 D 13.40 Cavretti/Nilsson Lindberg/Påhlsson 2-0 (21-7, 21-10) Molneryd/Westerlund
22 D 14.30 Malmström/Lindström Falk/Andersson 1-2 (17-21, 21-10, 11-15) Lindberg/Påhlsson
15.20
23 D 16.10 Ögren/Wahlén Rydenberg/Tivefält 2-0 (21-19, 21-18) Malmström/Lindström
17 D 17.00 Yoken/Simonsson Wikberg/Granberg 2-0 (21-19, 21-11) Rydenberg/Tivefält
24 D 17.50 Cavretti/Nilsson Falk/Andersson 2-1 (21-8, 19-21, 15-11) Wikberg/Granberg
Lördag Vaksala torg:
25 H 08.00 Haaparanta/Johansson Huitfeldt/Buskhe 1-2 (18-21, 23-21, 12-15)
26 H 08.50 Fors/Sigfridsson Montas/Ruth 1-2 (21-16, 19-21, 15-17)
27 D 09.40 Kirkor/Åhman Åhsberg/Andersson 2-1 (21-11, 19-21, 15-12)
28 D 10.30 Westin/Lindqvist Molneryd/Westerlund 0-2 (10-21, 19-21)
11.20 Lottning
29 - Round 12 H 12.20 Helbig/Edgren Montas/Ruth 1-2 (21-18, 17-21, 5-15)
30 - Round 12 H 13.10 Palm/Johansson Karlsson/Bergman 1-2 (21-14, 19-21, 14-16)
31 - Round 12 D 14.00 Wikberg/Granberg Molneryd/Westerlund 0-2 (19-21, 8-21)
32 - Round 12 D 14.50 Grate/Sjöström Malmström/Lindström 2-0 (21-15, 21-15)
33 - Kvartsfinal H 15.40 Tegenrot/Sundberg Montas/Ruth 2-1 (21-17, 19-21, 15-11)
34 - Kvartsfinal H 16.30 Norman/Lewin Karlsson/Bergman 2-0 (21-16, 21-18)
35 - Kvartsfinal D 17.20 Thurin/Thurin Molneryd/Westerlund 2-1 (19-21, 21-19, 15-8)
36 - Kvartsfinal D 18.10 Yoken/Simonsson Grate/Sjöström 2-0 (21-12. 21-18)
Lördag Fyrishov 1:
37 H 08.00 Andersson/Brink Nilsson/Frantzich 2-1 (17-21, 21-14, 15-12)
38 H 08.50 Karlsson/Bergman Ström/Langryd 2-0 (21-14, 21-19)
39 D 09.40 Hellvig/Andersson Eriksson/Rådström 2-0 (21-15, 21-14)
40 D 10.30 Lindberg/Påhlsson Malmström/Lindström 0-2 (16-21, 9-21)
11.20 Lottning
41 - Round 12 H 12.20 Herrman/Simonsson Huitfeldt/Buskhe 2-0 (21-17, 21-14)
42 - Round 12 H 13.10 Andersson/Brink Jonsson/Johansson 2-0 (21-18, 23-21)
43 - Round 12 D 14.00 Rydenberg/Tivefält Kirkor/Åhman 2-0 (21-11, 21-9)
44 - Round 12 D 14.50 Falk/Andersson Hellvig/Andersson 0-2 (12-21, 16-21)
45 - Kvartsfinal H 15.40 Tholse/Molin Herrman/Simonsson 2-1 (21-11, 17-21, 15-12)
46 - Kvartsfinal H 16.30 Berg/Annerstedt Andersson/Brink 2-0 (21-19, 21-9)
47 - Kvartsfinal D 17.20 Cavretti/Nilsson Rydenberg/Tivefält 2-1 (19-21, 21-15, 18-16)
48 - Kvartsfinal D 18.10 Ögren/Wahlén Hellvig/Andersson 2-1 (19-21, 21-16, 15-9)
Söndag Vaksala torg:
49 - Semifinal H 09.30 Tegenrot/Sundberg Tholse/Molin 0-2 (20-22, 22-24)
50 - Semifinal H 10.30 Norman/Lewin Berg/Annerstedt 2-0 (21-18, 21-14)
51 - Semifinal D 12.00 Thurin/Thurin Cavretti/Nilsson 2-0 (21-17, 21-16)
52 - Semifinal D 13.00 Yoken/Simonsson Ögren/Wahlén 0-2 (17-21, 11-21)
53 - Final H 15.00 Tholse/Molin Norman/Lewin 1-2 (21-19, 18-21, 9-15)
54 - Final D 16.00 Thurin/Thurin Ögren/Wahlén 2-0 (25-23, 21-19)