Här nedan finner du samtliga resultat från Swedish Beach Tour 2016

Swedish Beach Tour Final Umeå

Torsdag 18 augusti rullande schema
Resultat Lag Lag Starttid Matchordning
2-1 (15-21,21-18,16-14) Thurin, Kristina / Thurin, Susanna Cavretti, Sara / Vigfusdottir, Jona Kl 11.00 DM1
1-2 (21-16,15-21,12-15) Linde, Malin / Lindström, Fanny Simonsson, Sigrid / Rohkämper, Johannah 11.50 DM2
2-1 (21-14, 22-24, 15-11) Appelgren, Martin / Boman, Simon Herrmann, Alexander / Nilsson, Adam 12.40 HM1
0-2 (15-21,15-21) Lewin, Christofer / Magnusson, Mattias Jonsson, Viktor / Jonsson, Petter 13.20 HM2
2- 0 (21-19,21-16) Yoken, Tadva / Nilsson, Camilla Sundberg, Lisa / Persson, Jenny 14.20 DM3
0-2 (19-21,18-21) Wahlén, Sofia / Skagerberg, Matilda Ögren, Sofia / Hansson, Tora 15.10 DM4
2-1 (19-21,21-17, 15-10) Ström, Johan / Tholse, Linus Norman, Manne / Norman, Mårten 16.00 HM3
0-2 (18-21, 16-21) Östberg, Mikael / Bylund, Erik Berg, Björn / Annerstedt, Alexander 16.50 HM4
Fredag 19 augusti rullande schema
Resultat Lag Lag Starttid Matchordning
2-1 (21-23,21-18,15-8) Cavretti, Sara / Vigfusdottir, Jona Linde, Malin / Lindström, Fanny Kl 08.30 DM7
2-1 (15-21, 21-10,15-12) Sundberg, Lisa / Persson, Jenny Wahlén, Sofia / Skagerberg, Matilda 09.30 DM8
2-0 (21-19,23-21) Herrmann, Alexander / Nilsson, Adam Lewin, Christofer / Magnusson, Mattias 10.30 HM7
2-0 (21-18,21-16) Norman, Manne / Norman, Mårten Östberg, Mikael / Bylund, Erik 11.30 HM8
2-1 (15-21,21-17,15-12) Thurin, Kristina / Thurin, Susanna Simonsson, Sigrid / Rohkämper, Johannah 12.30 DM5
2-0 (21-15, 22-20) Yoken, Tadva / Nilsson, Camilla Ögren, Sofia / Hansson, Tora 13.30 DM6
0-2 (18-21,18-21) Appelgren, Martin / Boman, Simon Jonsson, Viktor / Jonsson, Petter 14.30 HM5
2-1 (21-19,22-24,15-12) Ström, Johan / Tholse, Linus Berg, Björn / Annerstedt, Alexander 15.30 HM6
2-0 (21-16, 21-9) Simonsson, Sigrid / Rohkämper, Johannah Sundberg, Lisa / Persson, Jenny 16.30 DM10
2-1 (17-21,21-11,15-10) Ögren, Sofia / Hansson, Tora Cavretti, Sara / Vigfusdottir, Jona 17.30 DM9
2-0 (21-19,21-15) Appelgren, Martin / Boman, Simon Norman, Manne / Norman, Mårten 18.30 HM10
2-0 (22-20, 21-14) Berg, Björn / Annerstedt, Alexander Herrmann, Alexander / Nilsson, Adam 19.30 HM9
Lördag 20 augusti fasta starttider
Resultat Lag Lag Starttid Matchordning
2-1 (22-20,16-21,15-12) Thurin, Kristina / Thurin, Susanna Ögren, Sofia / Hansson, Tora Kl 10.00 DM11, semi 1
2-1 (22-24, 21-0,15-0) Yoken, Tadva / Nilsson, Camilla Simonsson, Sigrid / Rohkämper, Johannah 11.00 DM12, semi 2
0-2 (15-21,18-21) Jonsson, Viktor / Jonsson, Petter Berg, Björn / Annerstedt, Alexander 12.00 HM11, semi 1
2-0 (25-23,21-13) Ström, Johan / Tholse, Linus Appelgren, Martin / Boman, Simon 13.00 HM12, semi 2
0-2 (12-21,19-21) Thurin, Kristina / Thurin, Susanna Yoken, Tadva / Nilsson, Camilla 15.00 DM13, final
2-0 (21-18,21-18) Berg, Björn / Annerstedt, Alexander Ström, Johan / Tholse, Linus 16.00 HM13, final

Nedan finner du slutresultaten från tidigare deltävlingar

Swedish Beach Tour Kalmar

Fredag 22 juli rullande schema
Resultat Bana Lag Lag Starttid Matchordning
2-1 (19-21,24-22,15-) CenterCourt Lewin, Christofer / Nilsson, Marcus Thunborg, Joakim / Gilbertsson, Andreas Kl 11.00 HM1
2-0 (21-19,21-14) Side Court 1 Frantzich, Linus / Nyström, Viktor Haaparanta, Mattias / Lidström, Mikael Kl 11.00 HM2
0-2 (12-21,15-21) Side Court 2 Franzon, Philip / Krig, Marcus Nilsson, Adam / Herrmann, Alexander Kl 11.00 HM4
1-2 (5-21,21-14,13-15) CenterCourt Östberg, Mikael / Bylund, Erik Tegenrot, Jakob / Sundberg, Erik 11.50 HM3
2-0 (21-17,22-20) Side Court 1 Berg, Björn / Annerstedt, Alexander Molin, Jakob / Link, Jacob 11.50 HM5
2-0 (33-31,33-31) Side Court 2 Palm, Markus / Simonsson, Ludvig Fors, Wilhelm / Sigfridsson, Håkan 11.50 HM6
2-0 (21-16,21-16) CenterCourt Ögren, Sofia / Hansson, Tora Österberg, Felicia / Westin, Elin 12.40 DM1
2-0 (21-13,21-18) Side Court 1 Norman, Manne / Norman, Mårten Bergman, Johan / Karlsson, Magnus 12.40 HM7
0-2 (11-21,20-22) Side Court 2 Liberg, Jonas / Frantzich, Simon Ström, Johan / Tholse, Linus 12.40 HM8
0-2 (20-22,16-21) CenterCourt Vigfusdottir, Jona / Cavretti, Sara Wahlén, Sofia / Skagerberg, Matilda 13.20 DM2
1-2 (22-20,14-21,11-15) Side Court 1 Sundberg, Lisa / Molneryd, Caroline Nygren, Sanne / Dobele, Ieva 13.20 DM3
0-2 (13-21,13-21) Side Court 2 Mörling, Filippa / Sigfridsson, Ellinor Linde, Malin / Lindström, Fanny 13.20 DM4
2-0 (21-18,21-10) CenterCourt Kirkor, Talar / Westerlund, Sara Persson, Jenny / Karlsson, Jessica 14.20 DM6
2-0 (21-11,21-10) Side Court 1 Thurin, Kristina / Thurin, Susanna Gustafsson, Matilda / Ivarsson, Rebecka 14.20 DM5
Side Court 2 14.20
2-0 (21-19,21-13) CenterCourt Thunborg, Joakim / Gilbertsson, Andreas Haaparanta, Mattias / Lidström, Mikael 15.10 HM13
2-0 (21-15,21-16) Side Court 1 Simonsson, Sigrid / Rohkämper, Johannah Östberg, Kerstin / Tivefälth, Josefine 15.10 DM7
Side Court 2 15.10
2-1 (21-17,19-21,15-9) CenterCourt Lewin, Christofer / Nilsson, Marcus Frantzich, Linus / Nyström, Viktor 16.00 HM9
2-0 (21-18,21-11) Side Court 1 Tegenrot, Jakob / Sundberg, Erik Nilsson, Adam / Herrmann, Alexander 16.00 HM10
0-2 (6-21,18-21) Side Court 2 Stenström, Kristina / Palm, Tilda Yoken, Tadva / Nilsson, Camilla 16.00 DM8
2-0 (21-13,21-6) CenterCourt Ögren, Sofia / Hansson, Tora Wahlén, Sofia / Skagerberg, Matilda 16.50 DM9
2-0 (21-12,21-12) Side Court 1 Östberg, Mikael / Bylund, Erik Franzon, Philip / Krig, Marcus 16.50 HM14
1-2 (21-19,13-21,4-15) Side Court 2 Nygren, Sanne / Dobele, Ieva Linde, Malin / Lindström, Fanny 16.50 DM10
2-0 (21-18,21-15) CenterCourt Berg, Björn / Annerstedt, Alexander Palm, Markus / Simonsson, Ludvig 17.40 HM11
2-1 (11-21,24-22,15-9) Side Court 1 Molin, Jakob / Link, Jacob Fors, Wilhelm / Sigfridsson, Håkan 17.40 HM15
1-2 (21-19,18-21,13-15) Side Court 2 Österberg, Felicia / Westin, Elin Vigfusdottir, Jona / Cavretti, Sara 17.40 DM13
0-2 (18-21,14-21) CenterCourt Norman, Manne / Norman, Mårten Ström, Johan / Tholse, Linus 18.30 HM12
1-2 (21-13,19-21,12-15) Side Court 1 Bergman, Johan / Karlsson, Magnus Liberg, Jonas / Frantzich, Simon 18.30 HM16
1-2 (19-21,21-13,11-15) Side Court 2 Sundberg, Lisa / Molneryd, Caroline Mörling, Filippa / Sigfridsson, Ellinor 18.30 DM14
2-0 (21-9,21-15) CenterCourt Thurin, Kristina / Thurin, Susanna Kirkor, Talar / Westerlund, Sara 19.20 DM11
0-2 (15-21,14-21) Side Court 2 Gustafsson, Matilda / Ivarsson, Rebecka Persson, Jenny / Karlsson, Jessica 19.20 DM15
0-2 (18-21,24-26) CenterCourt Simonsson, Sigrid / Rohkämper, Johannah Yoken, Tadva / Nilsson, Camilla 20.10 DM12
2-1 (21-14,19-21,15-9) Side Court 2 Östberg, Kerstin / Tivefälth, Josefine Stenström, Kristina / Palm, Tilda 20.10 DM16
Lördag 23 juli rullande schema
Resultat Lag Lag Starttid Matchordning
0-2 (15-21,18-21) CenterCourt Thunborg, Joakim / Gilbertsson, Andreas Norman, Manne / Norman, Mårten Kl 08:00 HM17
2-1 (21-19,18-21,15-7) Side Court 1 Östberg, Mikael / Bylund, Erik Palm, Markus / Simonsson, Ludvig Kl 08:00 HM18
2-1 (21-17,19-21,18-16) CenterCourt Molin, Jakob / Link, Jacob Nilsson, Adam / Herrmann, Alexander 08:50 HM19
0-2 (18-21,13-21) Side Court 1 Liberg, Jonas / Frantzich, Simon Frantzich, Linus / Nyström, Viktor 08:50 HM20
0-2 (13-21,7-21) CenterCourt Vigfusdottir, Jona / Cavretti, Sara Simonsson, Sigrid / Rohkämper, Johannah 09:40 DM17
1-2 (21-16,18-21,9-15) Side Court 1 Mörling, Filippa / Sigfridsson, Ellinor Kirkor, Talar / Westerlund, Sara 09:40 DM18
2-0 (21-15,21-14) CenterCourt Persson, Jenny / Karlsson, Jessica Nygren, Sanne / Dobele, Ieva 10:30 DM19
1-2 (7-21,23-21,11-15) Side Court 1 Östberg, Kerstin / Tivefälth, Josefine Wahlén, Sofia / Skagerberg, Matilda 10:30 DM20
2-0 (22-20,21-17) CenterCourt Lewin, Christofer / Nilsson, Marcus Tegenrot, Jakob / Sundberg, Erik 11:20 HM21
2-0 (21-19,21-17) Side Court 1 Norman, Manne / Norman, Mårten Östberg, Mikael / Bylund, Erik 11:20 HM23
2-1 (17-21,21-19,15-12) CenterCourt Berg, Björn / Annerstedt, Alexander Ström, Johan / Tholse, Linus 12:10 HM22
2-0 (21-16,21-17) Side Court 1 Molin, Jakob / Link, Jacob Frantzich, Linus / Nyström, Viktor 12:10 HM24
2-0 (21-19,21-19) CenterCourt Ögren, Sofia / Hansson, Tora Linde, Malin / Lindström, Fanny 13:00 DM21
2-0 (21-19,21-17) Side Court 1 Simonsson, Sigrid / Rohkämper, Johannah Kirkor, Talar / Westerlund, Sara 13:00 DM23
1-2 (18-21,21-17,14-16) CenterCourt Thurin, Kristina / Thurin, Susanna Yoken, Tadva / Nilsson, Camilla 13:50 DM22
0-2 (25-27,20-22) Side Court 1 Persson, Jenny / Karlsson, Jessica Wahlén, Sofia / Skagerberg, Matilda 13:50 DM24
1-2 (17-21,24-22,20-22) CenterCourt Norman, Manne / Norman, Mårten Tegenrot, Jakob / Sundberg, Erik 14:40 HM25
2-1 (21-19,12-21,15-12) CenterCourt Molin, Jakob / Link, Jacob Ström, Johan / Tholse, Linus 15:30 HM26
2-0 (21-11,21-8) CenterCourt Simonsson, Sigrid / Rohkämper, Johannah Linde, Malin / Lindström, Fanny 16:20 DM25
0-2 (16-21,20-22) CenterCourt Wahlén, Sofia / Skagerberg, Matilda Thurin, Kristina / Thurin, Susanna 17:10 DM26
Söndag 24 juli fasta starttider
Resultat Lag Lag Starttid Matchordning
2-1 (21-18,18-21,15-8) CenterCourt Ögren, Sofia / Hansson, Tora Thurin, Kristina / Thurin, Susanna Kl 10.00 DM27, semi 1
0-2 (23-25,19-21) CenterCourt Yoken, Tadva / Nilsson, Camilla Simonsson, Sigrid / Rohkämper, Johannah 11.00 DM28, semi 2
2-0 (21-17,21-19) CenterCourt Lewin, Christofer / Nilsson, Marcus Molin, Jakob / Link, Jacob 12.00 HM27, semi 1
2-1 (27-25,23-25,15-11) CenterCourt Berg, Björn / Annerstedt, Alexander Tegenrot, Jakob / Sundberg, Erik 13.00 HM28, semi 2
2-1 (17-21,21-17,16-14) CenterCourt Ögren, Sofia / Hansson, Tora Simonsson, Sigrid / Rohkämper, Johannah 15.00 DM29, final
0-2 (15-21,0-21) CenterCourt Lewin, Christofer / Nilsson, Marcus Berg, Björn / Annerstedt, Alexander 16.00 HM29, final

Swedish Beach Tour Göteborg

Fredag 15 juli rullande schema
Resultat Bana Lag Lag Starttid Matchordning
2-0 (21-19,21-16) CenterCourt Cavretti, Sara / Vigfusdottir, Jona Skagerberg, Matilda / Wahlén, Sofia Kl 11.00 DM1
2-0 (21-12,21-13) Side CenterCourt Daalderop, Nika /Stubbe, Joy Nygren, Sanne / Dobele, Ieva Kl 11.00 DM2
2-0 (21-18,21-18) CenterCourt Kirkor, Talar / Westerlund, Sara Persson, Jenny / Östberg, Kerstin 11.50 DM3
0-2 (17-21,15-21) Side CenterCourt Molneryd, Caroline / Sundberg, Lisa Rohkämper, Johannah / Simonsson, Sigrid 11.50 DM4
1-2 (17-21,21-11,11-15) CenterCourt Jonsson, Petter / Jonsson, Viktor Norman, Manne / Norman, Mårten 12.40 HM1
2-0 (22-20,21-11) Side CenterCourt Vismans, Sven /Penninga, Ruben Bylund, Erik / Helbig, Tobias 12.40 HM2
0-2 (22-24,18-21) CenterCourt Buskhe, Josef / Nyström, Viktor Herrmann, Alexander / Nilsson, Adam 13.20 HM3
2-1 (23-21,20-22,23-21) Side CenterCourt Annerstedt, Alexander / Frantzich, Linus Montas, Lawrence / Ruth, Kjell 13.20 HM4
0-2 (14-21,11-21) CenterCourt Cavretti, Sara / Vigfusdottir, Jona Rininsland, Anne-Lie / Lundqvist, Karin 14.20 DM5
2-0 (21-17,21-13) Side CenterCourt Daalderop, Nika /Stubbe, Joy Linde, Malin / Lindström, Fanny 14.20 DM6
0-2 (18-21,11-21) CenterCourt Kirkor, Talar / Westerlund, Sara Yoken, Tadva / Nilsson, Camilla 15.10 DM7
2-1 (22-20, 13-21, 17-15) Side CenterCourt Rohkämper, Johannah / Simonsson, Sigrid Hansson, Tora / Ögren, Sofia 15.10 DM8
0-2 (22-24, 17-21) CenterCourt Norman, Manne / Norman, Mårten Appelgren, Martin / Boman, Simon 16.00 HM5
1-2 (14-21, 21-18,6-15) Side CenterCourt Vismans, Sven /Penninga, Ruben Lewin, Christofer / Nilsson, Marcus 16.00 HM6
1-2 (21-18,15-21,12-15) CenterCourt Herrmann, Alexander / Nilsson, Adam Ström, Johan / Tholse, Linus 16.50 HM7
0-2 (18-21,19-21) Side CenterCourt Annerstedt, Alexander / Frantzich, Linus Berg, Björn / Barrefalk, Martin 16.50 HM8
Lördag 16 juli rullande schema
Resultat Lag Lag Starttid Matchordning
2-0 (21-16, 21-8) CenterCourt Molneryd, Caroline / Sundberg, Lisa Cavretti, Sara / Vigfusdottir, Jona Kl 08:00 DM9
0-2 (11-21, 10-21) Side CenterCourt Persson, Jenny / Östberg, Kerstin Linde, Malin / Lindström, Fanny Kl 08:00 DM10
2-1 (21-18, 15-21, 15-12) CenterCourt Nygren, Sanne / Dobele, Ieva Kirkor, Talar / Westerlund, Sara 09:00 DM11
0-2 (19-21, 12-21) Side CenterCourt Skagerberg, Matilda / Wahlén, Sofia Hansson, Tora / Ögren, Sofia 09:00 DM12
1-2 (22-20,20-22,9-15) Side CenterCourt Montas, Lawrence / Ruth, Kjell Norman, Manne / Norman, Mårten 10:00 HM9
1-2 (21-15, 16-21, 12-15) CenterCourt Buskhe, Josef / Nyström, Viktor Vismans, Sven /Penninga, Ruben 10:00 HM10
1-2 (14-21,21-15, 9-15) CenterCourt Bylund, Erik / Helbig, Tobias Herrmann, Alexander / Nilsson, Adam 11:00 HM11
2-1 (17-21,21-14,15-12) Side CenterCourt Jonsson, Petter / Jonsson, Viktor Annerstedt, Alexander / Frantzich, Linus 11:00 HM12
2-0 (21-17,21-15) CenterCourt Yoken, Tadva / Nilsson, Camilla Rohkämper, Johannah / Simonsson, Sigrid 12:00 DM14
0-2 (17-21,19-21) Side CenterCourt Ström, Johan / Tholse, Linus Berg, Björn / Barrefalk, Martin 12:00 HM14
0-2 (0-21,0-21) Side CenterCourt Rininsland, Anne-Lie / Lundqvist, Karin Daalderop, Nika /Stubbe, Joy 13:00 DM13
2-0 (21-19, 21-19) CenterCourt Appelgren, Martin / Boman, Simon Lewin, Christofer / Nilsson, Marcus 13:00 HM13
1-2 (21-14,18-21,12-15) CenterCourt Norman, Manne / Norman, Mårten Vismans, Sven /Penninga, Ruben 14:00 HM15
2-1 (18-21,21-16,15-13) Side CenterCourt Molneryd, Caroline / Sundberg, Lisa Linde, Malin / Lindström, Fanny 14:00 DM15
1-2 (21-17,16-21,10-15) CenterCourt Herrmann, Alexander / Nilsson, Adam Jonsson, Petter / Jonsson, Viktor 15:00 HM16
0-2 (15-21,14-21) Side CenterCourt Nygren, Sanne / Dobele, Ieva Hansson, Tora / Ögren, Sofia 15:00 DM16
2-0 (21-18,21-12) CenterCourt Rohkämper, Johannah / Simonsson, Sigrid Molneryd, Caroline / Sundberg, Lisa 16:00 DM17
2-1 (21-15,13-21,15-13) Side CenterCourt Ström, Johan / Tholse, Linus Vismans, Sven /Penninga, Ruben 16:00 HM17
0-2 (0-21,0-21) CenterCourt Rininsland, Anne-Lie / Lundqvist, Karin Hansson, Tora / Ögren, Sofia 17:00 DM18
2-1 (25-27, 21-17, 19-17) CenterCourt Lewin, Christofer / Nilsson, Marcus Jonsson, Petter / Jonsson, Viktor 17:00 HM18
Söndag 17 juli fasta starttider
Resultat Lag Lag Starttid Matchordning
2-0 (21-17,21-17) CenterCourt Daalderop, Nika /Stubbe, Joy Rohkämper, Johannah / Simonsson, Sigrid Kl 10.00 DM19, semi 1
1-2 (14-21,21-13,14-16) CenterCourt Yoken, Tadva / Nilsson, Camilla Hansson, Tora / Ögren, Sofia 11.00 DM20, semi 2
2-1 (21-19,15-21,15-11) CenterCourt Appelgren, Martin / Boman, Simon Ström, Johan / Tholse, Linus 12.00 HM19, semi 1
0-2 (16-21,15-21) CenterCourt Berg, Björn / Barrefalk, Martin Lewin, Christofer / Nilsson, Marcus 13.00 HM20, semi 2
2-0 (21-17,21-16) CenterCourt Daalderop, Nika /Stubbe, Joy Hansson, Tora / Ögren, Sofia 15.00 DM21, final
1-2 (22-20,21-23,11-15) CenterCourt Appelgren, Martin / Boman, Simon Lewin, Christofer / Nilsson, Marcus 16.00 HM21, final

Swedish Beach Tour Helsingborg

Fredag 8 juli rullande schema
Resultat Lag Lag Starttid Matchordning
1-2 (21-17, 10-21, 11-15) Barrefalk, Martin / Kovacs, Tomas Ström, Johan / Tholse, Linus Kl 11.00 HM3
2-1 (17-21, 21-14, 24-22) Appelgren, Martin / Boman, Simon Tegenrot, Jakob / Sundberg, Erik 11.50 HM1
2-0 (21-7, 21-14) Hansson, Tora / Ögren, Sofia Mörling, Filippa / Nilsson, Ellinor 12.40 DM1
0-2 (7-21, 11-21) Sundberg, Lisa / Persson, Jenny Katie Spieler / Torrey Van Winden 13.20 DM2
0-2 (19-21, 18-21) Annerstedt, Alexander / Östberg, Mikael Lewin, Christofer / Nilsson, Marcus 14.20 HM2
0-2 (21-23, 15-21) Lundgren, Peter / Vilimas, Tomas Berg, Björn / Herrmann, Alexander 15.10 HM4
2-1 (20-22, 21-6, 15-7) Linde, Malin / Lindström, Fanny Skagerberg, Matilda / Wahlén, Sofia 16.00 DM3
0-2 (15-21, 14-21) Vigfusdottir, Jona / Cavretti, Sara Thurin, Kristina / Thurin, Susanna 16.50 DM4
Lördag 9 juli rullande schema
Resultat Lag Lag Starttid Matchordning
0-2 (16-21, 13-21) Tegenrot, Jakob / Sundberg, Erik Annerstedt, Alexander / Östberg, Mikael Kl 08.00 HM7
0-2 (17-21, 9-21) Barrefalk, Martin / Kovacs, Tomas Lundgren, Peter / Vilimas, Tomas 08.50 HM8
0-2 (16-21, 13-21) Mörling, Filippa / Nilsson, Ellinor Sundberg, Lisa / Persson, Jenny 09.40 DM7
1-2 (21-17, 17-21, 13-15) Skagerberg, Matilda / Wahlén, Sofia Vigfusdottir, Jona / Cavretti, Sara 10.20 DM8
2-0 (21-19, 27-25) Appelgren, Martin / Bohman, Simon Lewin, Christofer / Nilsson, Marcus 11.20 HM5
2-1 (20-22, 21-17, 15-10) Ström, Johan / Tholse, Linus Berg, Björn / Herrmann, Alexander 12.10 HM6
0-2 (18-21, 20-22) Hansson, Tora / Ögren, Sofia Spieler, Katie / Van Winden, Torrey 13.00 DM5
0-2 (12-21, 7-12) Linde, Malin / Lindström, Fanny Thurin, Kristina / Thurin, Susanna 13.50 DM6
2-1 (15-21, 21-14, 15-10) Lewin, Christofer / Nilsson, Marcus Lundgren, Peter / Vilimas, Tomas 14.40 HM10
2-0 (21-14, 21-10) Berg, Björn / Herrmann, Alexander Annerstedt, Alexander / Östberg, Mikael 15.20 HM9
2-0 (21-13, 21-16) Hansson, Tora / Ögren, Sofia Vigfusdottir, Jona / Cavretti, Sara 16.20 DM10
0-2 (17-21, 18-21) Linde, Malin / Lindström, Fanny Sundberg, Lisa / Persson, Jenny 17.10 DM9
Söndag 10 juli fasta starttider
Resultat Lag Lag Starttid Matchordning
2-0 (21-16, 21-9) Spieler, Katie / Van Winden, Torrey Sundberg, Lisa / Persson, Jenny Kl 10.00 DM11, semi 1
2-0 (21-19, 21-11) Thurin, Kristina / Thurin, Susanna Hansson, Tora / Ögren, Sofia 11.00 DM12, semi 2
2-1 (21-17, 17-21, 15-9) Appelgren, Martin / Bohman, Simon Berg, Björn / Herrmann, Alexander 12.00 HM11, semi 1
2-0 (21-17, 21-12) Ström, Johan / Tholse, Linus Lewin, Christofer / Nilsson, Marcus 13.15 HM12, semi 2
2-1 (21-19, 23-25, 15-6) Spieler, Katie / Van Winden, Torrey Thurin, Kristina / Thurin, Susanna 15.00 DM13, final
2-1 (21-14, 14-21, 21-19) Appelgren, Martin / Bohman, Simon Ström, Johan / Tholse, Linus 16.00 HM13, final

Swedish Beach Tour Uppsala

Fredag 10 juni rullande schema
Resultat Lag Lag Starttid Matchordning
2-0 (21-13, 21-16) Thurin, Kristina / Thurin, Susanna Cavretti, Sara / Vigfusdottir, Jona Kl 11.00 DM1
2-0 (21-6, 21-18) Ögren, Sofia / Hansson, Tora Alderblad, Caroline / Sundberg, Lisa 11.50 DM3
2-1 (21-15, 13-21, 16-14) Herrmann, Alexander / Nilsson, Adam Buskhe, Josef / Ström, Johan 12.40 HM2
0-2 (17-21, 17-21) Berg, Björn / Barrefalk, Martin Annerstedt, Alexander / Östberg, Mikael 13.20 HM3
0-2 (16-21, 18-21) Simonsson, Sigrid / Persson, Jenny Linde, Malin / Lindström, Fanny 14.20 DM2
1-2 (21-15, 18-21, 13-15) Skagerberg, Matilda / Wahlén, Sofia Yoken, Tadva / Nilsson, Camilla 15.10 DM4
2-0 (21-19, 21-13) Boman, Simon / Appelgren, Martin Molin, Jakob / Link, Jacob 16.00 HM1
2-1 (17-21, 21-19, 15-13) Montas, Lawrence / Ruth, Kjell Lewin, Christofer / Tholse, Linus 16.50 HM4
Lördag 11 juni rullande schema
Resultat Lag Lag Starttid Matchordning
0-2 (18-21, 11-21) Cavretti, Sara / Vigfusdottir, Jona Simonsson, Sigrid / Persson, Jenny Kl 08.00 DM7
0-2 (13-21, 15-21) Alderblad, Caroline / Sundberg, Lisa Skagerberg, Matilda / Wahlén, Sofia 08.50 DM8
2-0 (21-16, 21-15) Molin, Jakob / Link, Jacob Buskhe, Josef / Ström, Johan 09.40 HM7
2-1 (24-26, 21-18, 15-13) Berg, Björn / Barrefalk, Martin Lewin, Christofer / Tholse, Linus 10.20 HM8
2-1 (17-21, 21-15, 15-7) Thurin, Kristina / Thurin, Susanna Linde, Malin / Lindström, Fanny 11.20 DM5
0-2 (15-21, 17-21) Ögren, Sofia / Hansson, Tora Yoken, Tadva / Nilsson, Camilla 12.10 DM6
2-0 (21-11, 21-16) Boman, Simon / Appelgren, Martin Herrmann, Alexander / Nilsson, Adam 13.00 HM5
2-1 (17-21, 21-15, 20-18) Annerstedt, Alexander / Östberg, Mikael Montas, Lawrence / Ruth, Kjell 13.50 HM6
2-0 (21-18, 21-19) Linde, Malin / Lindström, Fanny Skagerberg, Matilda / Wahlén, Sofia 14.40 DM10
2-1 (21-15, 19-21, 15-13) Ögren, Sofia / Hansson, Tora Simonsson, Sigrid / Persson, Jenny 15.20 DM9
0-2 (18-21, 12-21) Herrmann, Alexander / Nilsson, Adam Berg, Björn / Barrefalk, Martin 16.20 HM10
2-0 (21-18, 21-15) Montas, Lawrence / Ruth, Kjell Molin, Jakob / Link, Jacob 17.10 HM9
Söndag 12 juni fasta starttider
Resultat Lag Lag Starttid Matchordning
1-2 (21-12, 22-24, 10-15) Thurin, Kristina / Thurin, Susanna Ögren, Sofia / Hansson, Tora Kl 10.00 DM11, semi 1
2-0 (21-13, 21-15) Yoken, Tadva / Nilsson, Camilla Linde, Malin / Lindström, Fanny 11.00 DM12, semi 2
2-0 (21-15, 21-15) Boman, Simon / Appelgren, Martin Montas, Lawrence / Ruth, Kjell 12.00 HM11, semi 1
2-1 (21-15, 10-21, 15-12) Annerstedt, Alexander / Östberg, Mikael Berg, Björn / Barrefalk, Martin 13.00 HM12, semi 2
2-0 (21-18, 21-15) Ögren, Sofia / Hansson, Tora Yoken, Tadva / Nilsson, Camilla 15.00 DM13, final
2-0 (35-33, 21-17) Boman, Simon / Appelgren, Martin Annerstedt, Alexander / Östberg, Mikael 16.00 HM13, final