Seedningen och spelschema är fastställt till årets första tourstopp.
Noterbart är att ett partnerbyte skett på herrsidan, Petter Jonsson är skadad och ersätts av Mattias Magnusson.

Seedning
Seedning HERRAR entrypoäng vid anmälan entrypoäng för seedning Kommentar
1  Appelgren, Martin / Boman, Simon Göteborg BC 4730 5030
2 Berg, Björn / Herrmann, Alexander IK Studenterna i Umeå / Göteborg BC 4785 4785
3  Annerstedt, Alexander / Nilsson, Adam Göteborg BC 3775 3775
4  Ström, Johan / Norman, Mårten 08 Beachvolley Club 3055 3055
5  Tholse, Linus / Molin, Jakob Nyköpings FK / Habo WK 87 2950 2950
6  Jonsson, Viktor / Magnusson, Mattias 08 Beachvolley Club 3355 2020 partnerbyte
7  Montas, Lawrence / Ruth, Kjell Fyrishov BC 1400 1400 Kvalplats Challenger
8  Johansson, Jakob / Palm, Markus Göteborg BC / Fyrishov BC 1150 1150 Kvalplats Challenger
Seedning DAMER entrypoäng vid anmälan entrypoäng för seedning Kommentar
1  Yoken, Tadva / Simonsson, Sigrid Södertelge VBK / Göteborg BC 7050 7400
2  Ögren, Sofia / Hansson, Tora 08 Beachvolley Club / IK Studenterna i Umeå 3210 3210
3  Wallin, Kajsa / Persson, Jenny Göteborg BC / IK Studenterna i Umeå 2065 2065
4  Cavretti, Sara / Vigfusdottir, Jona Beachbrothers BC / Örebro VBS 2020 2020
5  Rydenberg, Anna / Rininsland, Anne-Lie Göteborg BC 1930 1930
6  Skagerberg, Matilda / Wahlén, Sofia Fyrishov BC / IK Studenterna i Umeå 1800 1800
7  Rohkämper, Johannah / Karlsson, Jessica IK Studenterna i Umeå / Göteborg BC 1285 1285
8  Nygren, Sanne / Dobele, Ieva IK Studenterna i Umeå / Södertelge VBK 1175 1175 Kvalplats Challenger
Spelshema dag 1
Fredag 09 juni rullande schema
Resultat Lag Lag Starttid Matchordning
Molin, Jakob / Tholse, Linus Norman, Mårten/ Ström, Johan Kl 11.00 HM2
Annerstedt, Alexander / Nilsson, Adam Jonsson, Viktor / Magnusson, Mattias 11.50 HM3
Yoken, Tadva / Simonsson, Sigrid Nygren, Sanne / Dobele, Ieva 12.40 DM1
Rohkämper, Johannah / Karlsson, Jesica Ögren, Sofia / Hansson, Tora 13.20 DM4
Boman, Simon / Appelgren, Martin Johansson, Jakob / Palm, Markus 14.20 HM1
Montas, Lawrence / Ruth, Kjell Berg, Björn / Herrmann, Alexander 15.10 HM4
Rydenberg, Anna / Rininsland, Anne-Lie Cavretti, Sara / Vigfusdottir, Jona 16.00 DM2
Wallin, Kajsa / Persson, Jenny Skagerberg, Matilda / Wahlén, Sofia 16.50 DM3