Spelschema 2018

Här finns dagar och tider för aktuell deltävling. Tidigare deltävlingar 2018 finner du under Resultat 2018

Swedish Beach Tour Örebro – Tourfinal

Torsdag 16 augusti
Match Starttid (rullande schema) Lag Resultat
HM1 12.00 Appelgren, Martin / Bohman, Simon  Ström, Johan / Blomgren, Staffan 2-1 (18-21, 21-18, 15-13)
HM4 12.50  Tholse, Linus / Molin, Jakob  Frantzich, Linus / Johansson, Martin 2-0 (21-16, 21-16)
DM1 13.40  Thurin, Kristina / Thurin, Susanna  Grate, Moa / Sjöström, Emmy 2-0 (21-19, 21-9)
DM4 14.30  Yoken, Tadva / Simonsson, Sigrid  Granberg, Felicia / Wikberg, Johanna 2-0 (21-15, 21-18)
HM3 15.20  Lundgren, Peter / Tegenrot, Jakob  Berg, Björn / Annerstedt, Alexander 2-0 (21-13, 21-19)
HM2 16.10  Lewin, Christofer / Jonsson, Viktor  Herrmann, Alexander / Simonsson, Ludvig 1-2 (21-18, 16-21, 10-15)
DM3 17.00  Ögren, Sofia / Nilsson, Camilla  Hellvig, Hanna / Tivefälth, Josefine 2-0 (21-12, 21-13)
DM2 17.50  Wahlén, Sofia / Cavretti, Sara  Malmström, Sara / Lindström, Fanny 2-0 (21-14, 21-16)
Fredag 17 augusti
Starttid (rullande schema) Lag Lag
HM7 09.00  Ström, Johan / Blomgren, Staffan  Lewin, Christofer / Jonsson, Viktor 0-2 (14-21, 17-21)
HM8 09.50  Berg, Björn / Annerstedt, Alexander  Frantzich, Linus / Johansson, Martin 1-2 (19-21, 21-16, 12-15)
DM7 10.40  Grate, Moa / Sjöström, Emmy  Malmström, Sara / Lindström, Fanny 1-2 (21-17, 15-21. 13-15)
DM8 11.30  Hellvig, Hanna / Tivefälth, Josefine  Granberg, Felicia / Wikberg, Johanna 2-0 (21-17, 21-11)
HM5 12.20 Appelgren, Martin / Bohman, Simon  Herrmann, Alexander / Simonsson, Ludvig 2-1 (21-19, 19-21, 15-12)
HM6 13.10  Lundgren, Peter / Tegenrot, Jakob  Tholse, Linus / Molin, Jakob 0-2 (16-21, 17-21)
DM5 14.00  Thurin, Kristina / Thurin, Susanna  Wahlén, Sofia / Cavretti, Sara 2-0 (21-17, 21-18)
DM6 14.50  Ögren, Sofia / Nilsson, Camilla  Yoken, Tadva / Simonsson, Sigrid 1-2 (21-18, 21-23, 17-19)
HM10 15.40  Herrmann, Alexander / Simonsson, Ludvig  Frantzich, Linus / Johansson, Martin 2-1 (17-21, 21-16, 15-11)
HM9 16.30  Lundgren, Peter / Tegenrot, Jakob  Lewin, Christofer / Jonsson, Viktor 2-0 (25-23, 21-15)
DM10 17.20  Wahlén, Sofia / Cavretti, Sara  Hellvig, Hanna / Tivefälth, Josefine 2-1 (19-21, 21-17, 15-12)
DM9 18.10  Ögren, Sofia / Nilsson, Camilla  Malmström, Sara / Lindström, Fanny 2-0 (21-18, 21-18)
Lördag 18 augusti
Starttid (fasta starttider) Lag Lag
HM11, semi 1 9.30 Appelgren, Martin / Bohman, Simon  Lundgren, Peter / Tegenrot, Jakob 2-1 (21-14, 23-25, 15-10)
HM12, semi 2 10.30  Tholse, Linus / Molin, Jakob  Herrmann, Alexander / Simonsson, Ludvig 2-0 (21-18, 21-19)
DM11, semi 1 11.30  Thurin, Kristina / Thurin, Susanna  Ögren, Sofia / Nilsson, Camilla 2-0 (21-19, 21-13)
DM12, semi 2 12.30  Yoken, Tadva / Simonsson, Sigrid  Wahlén, Sofia / Cavretti, Sara 2-0 (24-22, 21-19)
HM13, final 14.00 Appelgren, Martin / Bohman, Simon  Tholse, Linus / Molin, Jakob 2-0 (21-16, 21-19)
DM13, final 15.00  Thurin, Kristina / Thurin, Susanna Vinnare DM12 2-0 (21-18, 21-16)