Här läggs seedning och startfält upp inför varje deltävling.

Startfältet läggs ut på måndag samma vecka som respektive tourstopp spelas.

Swedish Beach Tour Kalmar

Herrar Entrypoäng Kommentar
1 Tholse, Linus / Molin, Jakob Nyköpings FK 9300
2 Lundgren, Peter / Tegenrot, Jakob Örkelljunga VK 5980
3 Åhman, David / Hellvig, Jonatan IK Studenterna i Umeå / Lidingö SK 4890
4 Herrmann, Alexander / Buskhe, Josef Göteborg BC 2920
5 Lewin, Christofer / Berg, Björn Göteborg BC / IK Studenterna i Umeå 2520
6 Frantzich, Linus / Langryd, Jacob Göteborg BC 1895
7 Edgren, Patrick / Helbig, Tobias Göteborg BC 1420
8 Ström, Johan / Jonsson, Viktor 08 Beachvolley Club 1345
9 Franzon, Philip / Åberg, Jonas IK Studenterna i Umeå 1080
10 Haaparanta, Mattias / Bodén, Rasmus 08 Beachvolley Club / Lidingö SK 990
11 Johansson, Jakob / Palm, Markus Göteborg BC / Fyrishov BC 970
12 Svedberg, Joakim / Liberg, Jonas IK Studenterna i Umeå / Göteborg BC 910
13 Hallabro, Joel / Blomgren, Staffan Göteborg BC / Sollentuna VK 890
14 Svesse, Fredrik / Dahlin, Tauno Fyrishov BC / Södertelge VBK 835
15 Haugaard, Thomas / Huitfeldt, Björn Malmö BC / IK Studenterna i Umeå 820
16 Andersson, Emil / Stenlund, Simon Fyrishov BC 755
Damer Entrypoäng Kommentar
1 Thurin, Kristina / Thurin, Susanna 08 Beachvolley Club 13350
2 Nilsson, Camilla / Wahlén, Sofia Nyköpings FK / IK Studenterna i Umeå 7200
3 Lindström, Fanny / Malmström, Sara Göteborg BC 5900
4 Rydenberg, Anna / Cavretti, Sara Göteborg BC / Beachbrothers BC 3480
5 Grate, Moa / Sjöström, Emmy IK Studenterna i Umeå 2580
6 Wikberg, Johanna / Granberg, Felicia IK Studenterna i Umeå 2320
7 Molneryd, Caroline / Westerlund, Sara Göteborg BC 2110
8 Bergholm, Malin / Kirkor, Talar Göteborg BC 1620
9 Andersson, Sofia / Hellvig, Hanna Norsjö VBK / Lidingö SK 1460
10 Påhlsson, Isabelle / Rådström, Anniken Göteborg BC / Västra Ämterviks IF 1370
11 Viklund, Emmelie / Persson, Stina IK Studenterna i Umeå / Göteborg BC 1370
12 Strålman, Jenny / Gustafsson, Matilda Göteborg BC 1305
13 Andersson, Annelie / Falk, Johanna Jönköpings BC / Malmö BC 1160
14 Uddin, Sofia / Jernbeck, Helene 08 Beachvolley Club / Bromma KFUK-KFUM 765 Garantiplats Ch
15 Mierzejewska, Anna / Cajander, Hanna IK Studenterna i Umeå 675 Garantiplats Ch
16 Österberg, Tova / Häckter, Sofi Kalmar VBK / Malmö BC 575 Wild Card

Swedish Beach Tour Göteborg

Herrar entrypoäng Kommentar
1 Appelgren, Martin / Bohman, Simon Göteborg BC 10800
2 Tholse, Linus / Molin, Jakob Nyköpings FK 8500
3 Gregory, Chris / Batrane, Issa United Kingdom lott Internationellt WC
4  Lundgren, Peter / Tegenrot, Jakob Örkelljunga VK 5600
5  Herrmann, Alexander / Simonsson, Ludvig Göteborg BC 5140
6  Berg, Björn / Annerstedt, Alexander IK Studenterna i Umeå / Göteborg BC 3975
7  Åhman, David / Hellvig, Jonatan IK Studenterna i Umeå / Lidingö SK 3590
8  Norman, Mårten / Lewin, Christofer 08 Beachvolley Club / Göteborg BC 3150
9  Frantzich, Linus / Johansson, Martin Göteborg BC / Mariestads VBK 1855
10  Edgren, Patrick / Helbig, Tobias Göteborg BC 1500
11  Franzon, Philip / Åberg, Jonas IK Studenterna i Umeå 1100
12  Jonsson, Viktor / Brinkborg, Hannes 08 Beachvolley Club / Team Gotland Volleybollklubb 1060
13  Hallabro, Joel / Langryd, Jacob Göteborg BC 1055
14  Haugaard, Thomas / Ersare, Isac Malmö BC / IK Studenterna i Umeå 970
15  Andersson, Joel / Brink, Alfred Norsjö VBK / Engelholms VS 960
16 Haaparanta, Mattias / Bodén, Rasmus 08 Beachvolley Club / Lidingö SK 875 Garantiplats Challenger
Damer entrypoäng Kommentar
1  Simonsson, Sigrid / Yoken, Tadva Göteborg BC / Södertelge VBK 15500
2  Thurin, Kristina / Thurin, Susanna 08 Beachvolley Club 12550
3  Ögren, Sofia / Nilsson, Camilla 08 Beachvolley Club / Nyköpings FK 7800
4  Lindström, Fanny / Malmström, Sara Göteborg BC 6200
5  Wahlén, Sofia / Cavretti, Sara IK Studenterna i Umeå / Beachbrothers BC 6100
6  Wikberg, Johanna / Granberg, Felicia IK Studenterna i Umeå 2440
7  Grate, Moa / Sjöström, Emmy IK Studenterna i Umeå 2400
8  Westerlund, Sara / Molneryd, Caroline Göteborg BC 1940
9  Rydenberg, Anna / Tivefälth, Josefine Göteborg BC 1790
10  Viklund, Emmelie / Persson, Stina IK Studenterna i Umeå / Göteborg BC 1460
11  Åhman, Fanny / Hellvig, Hanna IK Studenterna i Umeå / Lidingö SK 1430
12  Strålman, Jenny / Månesköld, Louise Göteborg BC 1375
13  Kirkor, Talar / Hedgärde, Maria Göteborg BC 1350
14  Falk, Johanna / Andersson, Annelie Malmö BC / Jönköpings BC 1320
15  Påhlsson, Isabelle / Rådström, Anniken Göteborg BC / Västra Ämterviks IF 1285
16  Bergholm, Malin / Stenström, Kristina Göteborg BC 1120

Swedish Beach Tour Uppsala

Herrar entrypoäng Kommentar
1  Tholse, Linus / Molin, Jakob Nyköpings FK 9100
2  Herrmann, Alexander / Simonsson, Ludvig Göteborg BC 5300
3  Berg, Björn / Annerstedt, Alexander IK Studenterna i Umeå / Göteborg BC 4565
4  Tegenrot, Jakob / Sundberg, Erik Örkelljunga VK / Team Valla 4050 Partnerbyte
5  Jonsson, Viktor / Johansson, Martin 08 Beachvolley Club / Mariestads VBK 3215 Partnerbyte
6  Edgren, Patrick / Helbig, Tobias Göteborg BC 2325
7  Lewin, Christofer / Norman, Mårten Göteborg BC / 08 Beachvolley Club 2100
8  Palm, Markus / Johansson, Jakob Fyrishov BC / Göteborg BC 1970
9  Fors, Wilhelm / Sigfridsson, Håkan Göteborg BC 1885
10  Frantzich, Linus / Nilsson, Adam Göteborg BC 1860
11  Buskhe, Josef / Huitfeldt, Björn Göteborg BC / IK Studenterna i Umeå 1560
12  Ström, Johan / Langryd, Jacob 08 Beachvolley Club / Göteborg BC 1545
13  Bergman, Johan / Karlsson, Magnus IK Studenterna i Umeå / Göteborg BC 1305
14 Johansson, Stefan / Haaparanta, Mattias Göteborg BC / 08 Beachvolley Club 1175 Reserver
15  Brink, Alfred / Andersson, Joel Engelholms VS / Norsjö VBK 1020 Garantiplats Challenger
16  Ruth, Kjell / Montas, Lawrence Fyrishov BC 550 Wildcard
Damer entrypoäng Kommentar
1 Thurin, Kristina / Thurin, Susanna 08 Beachvolley Club 14350
2  Simonsson, Sigrid / Yoken, Tadva Göteborg BC / Södertelge VBK 14000
3  Ögren, Sofia / Wahlén, Sofia 08 Beachvolley Club / IK Studenterna i Umeå 6840
4  Nilsson, Camilla / Cavretti, Sara Nyköpings FK / Beachbrothers BC 6000
5  Lindström, Fanny / Malmström, Sara Göteborg BC 4535
6  Rydenberg, Anna / Tivefälth, Josefine Göteborg BC 3120
7  Granberg, Felicia / Wikberg, Johanna IK Studenterna i Umeå 2860
8  Kirkor, Talar / Åhman, Fanny Göteborg BC / IK Studenterna i Umeå 1660
9  Grate, Moa / Sjöström, Emmy IK Studenterna i Umeå 1590
10  Eriksson, Linda / Rådström, Anniken Smålandsstenar VBK / Västra Ämterviks IF 1515
11  Molneryd, Caroline / Westerlund, Sara Göteborg BC 1445
12  Falk, Johanna / Andersson, Annelie Malmö BC / Jönköpings BC 1320
13  Lindberg, Louise / Påhlsson, Isabelle Göteborg BC 1295
14  Westin, Elin / Lindqvist, Ellen Göteborg BC 1095
15  Hellvig, Hanna / Andersson, Sofia Lidingö SK / Norsjö VBK 832 Wildcard
16  Andersson, Caroline / Åhsberg, Cecilia Fyrishov BC 310 Wildcard