Här läggs seedning och startfält upp inför varje deltävling.

Startfältet och seedningen läggs ut på måndag (sen eftermiddag) samma vecka som respektive tourstopp är.

Swedish Beach Tour Värmdö

Seedning DAMER EP vid anmälan EP för seedning Kommentar
1 Thurin, Kristina / Thurin, Susanna 08 Beachvolley Club 6380 6380
2 Hansson, Tora / Ögren, Sofia IK Studenterna i Umeå / 08 Beachvolley Club 4160 4160
3  Rininsland, Anne-Lie / Rydenberg, Anna Göteborg BC 2650 2650
4  Wallin, Kajsa / Wahlén, Sofia Göteborg BC / IK Studenterna i Umeå 2195 2245
5  Rohkämper, Johannah / Sundberg, Lisa IK Studenterna i Umeå / Göteborg BC 1995 2195
6  Cavretti, Sara / Vigfusdottir, Jona Beachbrothers BC / Örebro VBS 2160 2160
7  Hedgärde, Maria / Sigfridsson, Ellinor Göteborg BC 1450 1450 Kvalplats Challenger
8  Wikberg, Johanna / Granberg, Felicia IK Studenterna i Umeå 810 1050 Kvalplats Challenger
Seedning HERRAR EP vid anmälan Kommentar
1 Berg, Björn / Herrmann, Alexander IK Studenterna i Umeå / Göteborg BC 5450 5450
2  Annerstedt, Alexander / Lewin, Christofer Göteborg BC 3900 3900
3  Tholse, Linus / Molin, Jakob Nyköpings FK / Habo WK 87 3840 3840
4  Jonsson, Viktor / Magnusson, Mattias 08 Beachvolley Club 2670 partnerbyte
5  Norman, Manne / Norman, Mårten 08 Beachvolley Club 2380 2380
6  Ström, Johan /Lidström, Mikael 08 Beachvolley Club 2375 partnerbyte
7  Frantzich, Linus / Helbig, Tobias Göteborg BC 1810 1810
8  Bergman, Johan / Karlsson, Magnus IK Studenterna i Umeå / Göteborg BC 1225 1450 Kvalplats Challenger

Swedish Beach Tour Uppsala

Seedning HERRAR entrypoäng vid anmälan entrypoäng för seedning Kommentar
1  Appelgren, Martin / Boman, Simon Göteborg BC 4730 5030
2 Berg, Björn / Herrmann, Alexander IK Studenterna i Umeå / Göteborg BC 4785 4785
3  Annerstedt, Alexander / Nilsson, Adam Göteborg BC 3775 3775
4  Ström, Johan / Norman, Mårten 08 Beachvolley Club 3055 3055
5  Tholse, Linus / Molin, Jakob Nyköpings FK / Habo WK 87 2950 2950
6  Jonsson, Viktor / Magnusson, Mattias 08 Beachvolley Club 3355 2020 partnerbyte
7  Montas, Lawrence / Ruth, Kjell Fyrishov BC 1400 1400 Kvalplats Challenger
8  Johansson, Jakob / Palm, Markus Göteborg BC / Fyrishov BC 1150 1150 Kvalplats Challenger
Seedning DAMER entrypoäng vid anmälan entrypoäng för seedning Kommentar
1  Yoken, Tadva / Simonsson, Sigrid Södertelge VBK / Göteborg BC 7050 7400
2  Ögren, Sofia / Hansson, Tora 08 Beachvolley Club / IK Studenterna i Umeå 3210 3210
3  Wallin, Kajsa / Persson, Jenny Göteborg BC / IK Studenterna i Umeå 2065 2065
4  Cavretti, Sara / Vigfusdottir, Jona Beachbrothers BC / Örebro VBS 2020 2020
5  Rydenberg, Anna / Rininsland, Anne-Lie Göteborg BC 1930 1930
6  Skagerberg, Matilda / Wahlén, Sofia Fyrishov BC / IK Studenterna i Umeå 1800 1800
7  Rohkämper, Johannah / Karlsson, Jessica IK Studenterna i Umeå / Göteborg BC 1285 1285
8  Nygren, Sanne / Dobele, Ieva IK Studenterna i Umeå / Södertelge VBK 1175 1175 Kvalplats Challenger