Nu är startfält för stoppet i Uppsala fastställt. Två wildcards har delats ut på damsidan, samt ett på herrsidan. Seedning och spelschema kommer under morgondagen.

Swedish Beach Tour Uppsala

Herrar entrypoäng Kommentar
1 Tholse, Linus / Molin, Jakob Nyköpings FK 9100
2  Lundgren, Peter / Tegenrot, Jakob Örkelljunga VK 8100
3  Bohman, Simon / Appelgren, Martin Göteborg BC 7880
4  Herrmann, Alexander / Simonsson, Ludvig Göteborg BC 5300
5  Berg, Björn / Annerstedt, Alexander IK Studenterna i Umeå / Göteborg BC 4565
6  Jonsson, Viktor / Jonsson, Petter 08 Beachvolley Club / KFUM Gymnastik & IA Karskrona 4505
7  Edgren, Patrick / Helbig, Tobias Göteborg BC 2325
8  Lewin, Christofer / Norman, Mårten Göteborg BC / 08 Beachvolley Club 2100
9  Palm, Markus / Johansson, Jakob Fyrishov BC / Göteborg BC 1970
10  Fors, Wilhelm / Sigfridsson, Håkan Göteborg BC 1885
11  Frantzich, Linus / Nilsson, Adam Göteborg BC 1860
12  Buskhe, Josef / Huitfeldt, Björn Göteborg BC / IK Studenterna i Umeå 1560
13  Ström, Johan / Langryd, Jacob 08 Beachvolley Club / Göteborg BC 1545
14  Bergman, Johan / Karlsson, Magnus IK Studenterna i Umeå / Göteborg BC 1305
15  Brink, Alfred / Andersson, Joel Engelholms VS / Norsjö VBK 1020 Garantiplats Challenger
16  Ruth, Kjell / Montas, Lawrence Fyrishov BC 550 Wildcard
Damer entrypoäng Kommentar
1 Thurin, Kristina / Thurin, Susanna 08 Beachvolley Club 14350
2  Simonsson, Sigrid / Yoken, Tadva Göteborg BC / Södertelge VBK 14000
3  Ögren, Sofia / Wahlén, Sofia 08 Beachvolley Club / IK Studenterna i Umeå 6840
4  Nilsson, Camilla / Cavretti, Sara Nyköpings FK / Beachbrothers BC 6000
5  Lindström, Fanny / Malmström, Sara Göteborg BC 4535
6  Rydenberg, Anna / Tivefälth, Josefine Göteborg BC 3120
7  Granberg, Felicia / Wikberg, Johanna IK Studenterna i Umeå 2860
8  Kirkor, Talar / Åhman, Fanny Göteborg BC / IK Studenterna i Umeå 1660
9  Grate, Moa / Sjöström, Emmy IK Studenterna i Umeå 1590
10  Eriksson, Linda / Rådström, Anniken Smålandsstenar VBK / Västra Ämterviks IF 1515
11  Molneryd, Caroline / Westerlund, Sara Göteborg BC 1445
12  Falk, Johanna / Andersson, Annelie Malmö BC / Jönköpings BC 1320
13  Lindberg, Louise / Påhlsson, Isabelle Göteborg BC 1295
14  Westin, Elin / Lindqvist, Ellen Göteborg BC 1095
15  Hellvig, Hanna / Andersson, Sofia Lidingö SK / Norsjö VBK 832 Wildcard
16  Andersson, Caroline / Åhsberg, Cecilia Fyrishov BC 310 Wildcard